0

Pasze WETERYNARYJNE

BRANDON XS standard 25 kg

BRANDON XS standard 25 kg
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 109,00 PLN
Producent: St Hippolith
Model:
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 18,00 PLN (przedpłata) 22,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

BRANDON xs standard to zbilansowana mieszanka terapeutyczna oparta na najnowszej technologii nukleotydów. Posiada niski indeks glikemiczny. Nie zawiera owsa. Opakowanie: 25 kg

Pasza polecana dla koni:

  • po operacjach kolkowych
  • w okresie rekonwalescencji (po kontuzjach,złamaniach, terapii antybiotykowej)
  • nerwowych, wymagających dostarczania wartościowego białka przy niskiej podaży energii
  • chudych, charakteryzujących się niską efektywnością przyswajania paszy
  • słabo umięśnionych
  • wrażliwych na białko owsa
  • posiadających deficyty/zaburzenia wchłaniania mikro- i  makroelementów (zaburzenia wzrostu rogu kopytowego, problemy dermatologiczne, schorzenia w obrębie tkanki mięśniowej)
  • mających wrażliwy układ pokarmowy (częste biegunki, stany przedkolkowe, wrzody żołądka)

 

Pasza kliniczna dla najbardziej wymagających 

Brandon xs standard zawiera łatwo strawne węglowodany, które w procesie produkcyjnym zostały zmodyfikowane tak, aby węglowodany osiągające okrężnicę ulegały fermentacji, zamiast wchłaniania w jelicie cienkim.W celu usprawnienia perystaltyki jelit, a także zmniejszenia stanu zapalnego przewodu pokarmowego, pasza została poddana procesowi peletowania z zastosowaniem najnowszej technologii nukleotydów opatentowanej przez Muhle Ebert Dielheim w Niemczech. Dzięki zastosowaniu tej technologii usprawniony zostaje proces wydalania kału poprzez zmniejszenie napięcia powierzchownego jelita grubego.

Unikalne nukleotydy

Zawarte w paszy nukleotydy zwiększają powierzchnię wchłaniania mikro- i makroelementów poprzez wydłużanie kosmków jelitowych. Zastosowanie technologii z udziałem nukleotydów skutecznie odżywia i rewitalizuje organizm, szczególnie w przypadku koni starszych, po kontuzjach oraz mających wrażliwy układ pokarmowy.

Wartościowe włókno+ocet jabłkowy

Pasza Brandon xs standard posiada wysoki udział klinicznie czyszczonego włókna, które jest źródłem wolnouwalnianej energii. Niski status energetyczny mieszanki zapewnia bezpieczeństwo stosowania u koni w okresie rekonwalescencji. Unikatowy ocet jabłkowy pobudza ekspresję genów odpowiedzialnych za utlenianie kwasów tłuszczowych w wątrobie, co w znaczący sposób usprawnia proces regeneracji wątroby.

 

 
SKŁAD:
Kompleks nukleotydów, sieczka z lucerny, otręby pszenne, otręby owsiane, płatki jęczmienne, częściowo otwarte nasiona siemienia lnianego, nasiona słonecznika, sól morska, węglan wapnia, balsamiczny ocet jabłkowy, minerały i pierwiastki śladowe.

Składniki/strawność w 1 kg:

Białko surowe 12,0 %

Włókno surowe 20,0 %

Tłuszcz surowy 4,8 %

Popiół surowy 9,0 %

Skrobia i cukier < 20%

Energia strawna 8,5 MJ/kg

Żelazo 130 mg

Cynk 150 mg

Mangan 150 mg

Miedź 30 mg

Kobalt 1,0 mg

Selen 0,7 mg

Jod 1,0 mg

Wit. A 10 000 IE

Wit. D3 1 100 IE

Wit. E 150 mg

Strawne białko surowe 77g/kg

Lizyna 0,5% Metionina 0,5%

Wapń 1,20 %

Fosfor 0,45 %

Magnez 0,26 %

Sód 0,30 %

Wit. B1 10 mg

Wit B2 15 mg

Wit. B6 8 mg

Wit. B 12 40 mcg

Biotyna 400 mcg

Kw. nikotynowy 90 mg

Kw. foliowy  4,5 mg

Chlorek choliny 1 000 mg

Kw. pantotenowy 25 mg

 

Zalecane żywienie:

ok. 0,5 kg - 1 kg na 100 kg masy ciała podzielone na trzy racje dzienne. Dodatek paszy objętościowej do woli bądź według zaleceń lekarza weterynarii/ specjalisty ds. żywienia koni.

Opinie o produkcie (1)

4 stycznia 2016

Od kiedy przez kontuzje nogi zostaliśmy zmuszeni do przerwania pracy zaczęliśmy koszystac z tej mieszanki. Pasza jest bardzo wydajna, chętnie jedzona przez konia, zapakowana w bardzo wygodny i solidny worek, no i jak wszystkie państwa produkty prześlicznie pachnie! Wyraźnie wpływa na dobre samopoczucie i kondycje mojego konia, co jest dla mnie kwestia priorytetowa. Dzieki swojemu skladowi jest dla niego calkowicie bezpieczna. Stosując ja, mam pewność, że nie dostarcze mu nadmiaru składników na które nie ma zapotrzebowania. Myślę że jest to pasza godna polecenia. :)

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem
[%contact_box%]