0

Lucerna

Lucerna- susz z lucerny, sieczka melasowana 10 kg

Lucerna- susz z lucerny, sieczka melasowana 10 kg
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 39,00 PLN
Producent: Końskie Zdrowie
Model:
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 23,50 PLN (przedpłata) 27,50 PLN (pobranie)
Opis produktu

Lucerna należy do najstarszych roślin pastewnych rozpowszechnionych w rejonach o dużym nasłonecznieniu i mniejszej ilości opadów.

Lucerna jest paszą chętnie pobieraną przez zwierzęta. W porównaniu do traw zawiera więcej energii, białka, soli mineralnych, a szczególnie wapnia oraz witamin...
 

 

Składniki pokarmowe lucerny są łatwo przyswajalne ponieważ około 2/3 energii i ok. 75% białka znajduje się w mało zdrewniałych liściach. Zdrewniała łodyga nawet przy niższych dawkach zapewnia wystarczający poziom włókna strukturalnego niezbędnego do prawidłowej pracy przewodu pokarmowego koni.

 

Wśród pasz roślinnych białko lucerny charakteryzuje się dobrą wartością biologiczną (wysoka zawartość lizyny i innych aminokwasów egzogennych). Z tego względu jest cenną paszą dla młodych, rosnących koni, klaczy źrebnych i karmiących oraz koni ciężko pracujących. Duża zawartość aminokwasów siarkowych powoduje, że konie otrzymujące tę paszę mają lepszy róg kopytowy.

 

Lucerna jest bogatym źródłem karotenu. W żywieniu koni konieczne jest regularne dostarczanie nie tylko witaminy A lecz również ß karotenu ponieważ nie może on być magazynowany w organizmie. Lucerna ma dużą zawartość witaminy E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem.

 

W organizmie konia jest niezbędna łącznie z selenem do prawidłowego funkcjonowania włókien mięśni szkieletowych oraz mięśnia sercowego. Efektywne wykorzystanie tłuszczu przez konie jest uzależnione od poziomu witaminy E. Podawanie lucerny zapewnia pokrycie zapotrzebowania na witaminy A, D, E w ilości wyższej niż potrzeby konia, a także odpowiedni poziom witamin B.

 

Lucerna zawiera dużo wapnia, a stosunek wapnia do fosforu waha się od 4:1 do 6:1. Pozostałe związki mineralne występują w wystarczającej ilości z wyjątkiem fosforu dla koni rosnących. Roślina ta jest bogatym źródłem selenu nawet wówczas gdy uprawiana jest na glebach gdzie występują niedobory tego mikroelementu.

 

W żywieniu wszystkich grup koni, a szczególnie użytkowanych wierzchowo celowe jest przynajmniej częściowe zastąpienie siana łąkowego sianem lub suszem z lucerny.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Unusual activity has been detected from this IP address.

As a consequence, access has been denied.

If you believe this is a mistake please contact me directly.

Kontakt ze sklepem
[%contact_box%]