0

Stawy

Rotaxion HA dla ludzi 30 kapsułek (zapas na 1 m-c)

Rotaxion HA dla ludzi 30 kapsułek (zapas na 1 m-c)
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 170,00 PLN
Producent: Equine America
Model:
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 18,00 PLN (przedpłata) 22,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Czym jest  i co zawiera ROTAXION HA


ROTAXION HA jest suplementem chondroprotekcyjnym  wydawanym bez recepty, o połączonym działaniu najistotniejszych składników chroniących i regenerujących chrząstkę stawową.
Zawiera kluczowe składniki dla prawidłowego funkcjonowania stawów, jak aminokwasy oraz GAG (glikozaminoglikany) niezbędne do syntezy chrząstki stawowej.
Połączenie  kwasu hialuronowego, kwasu glukuronowego, siarczanu chondroityny, proliny, L-glutaminy,  L- cysteiny, kwasu D – asparaginowego (DAA), glicyny i kwasu L – askorbinowego (wit C)  tworzy unikalną formułę składników wspomagających produkcję glukozaminy i chondroityny – nie jest on jednak suplementem chondroinowym czy glukozaminowym.


Izolaty zastosowane w preparacie ROTAXION HA  jako mniejsze łatwo przedostają się przez ściany komórkowe i docierają do tkanek stawowych, dzięki czemu ROTAXION HA działa szybko i skutecznie.


Skład:

 • Kwas hialuronowy (hialuronian sodu) 12,00 mg low molecular weight
 • L- cysteina 50 mg
 • Kwas glutaminowy 4,00 mg
 • L-glutamina 4,00 mg
 • Kwas D-asparaginowy (DAA) 4,00 mg
 • Glicyna 4,00 mg
 • Siarczan chondroityny 64,00 mg
 • Prolina 4,00 mg
 • Kwas L-askorbinowy (wit C) 80,00 mg 100%
 • Substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna q.s. mg
 • Substancja przeciwzbrylająca – stearynian magnezu q.s. mg

RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

 

Kiedy stosuje się ROTAXION HA?

Zmiany zwyrodnieniowe, przeciążeniowe, urazy stawów.

Kiedy nie należy stosować ROTAXION HA?

Suplement nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik w nim zawarty.

Kiedy należy zachować szczególną ostrożność stosując ROTAXION HA?

Jeśli wiesz, że cierpisz na nietolerancję okreslonych składników, wówczas możesz stosować suplement dopiero po konsultacji ze swoim lekarzem.

Czy ROTAXION HA może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie podczas ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.

Jak stosuje się ROTAXION HA?

Preparat dla osób dorosłych przyjmowany  1x dziennie.
W przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych, dużego obciążenia treningowego zalecamy dwie kapsułki dziennie 1x rano i 1 x wieczorem.

Na co należy jeszcze zwrócić uwagę?

Data ważności suplementu jest nadrukowana na opakowaniu. Po upływie daty ważności do spożycia nie należy używać wyrobu !!! Zaleca się trzymanie kapsułek zamkniętych w oryginalnym opakowaniu.
Przechowywać w miejscu niedostęnym dla dzieci. Przechowywać w suchym miejscu. Suplement diety, nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Kwas hialuronowy (HA) jest bardzo istotnym składnikiem organizmu. W połączeniu z białkiem stanowi spoiwo zespalajace komórki wielu tkanek. Znajdujący się kwas HA w substancji międzykomórkowej tkanki łącznej, nadaje jej odporność mechaniczną, uszczelniając ją tworzy tworzy skuteczną barierę przed wtargnięciem drobnoustrojów i trucizn.
Kwas HA będący głównym składnikiem mazi stawowej odpowiedzialny jest m.in za odżywienie i zabezpieczenie chrząstki stawowej. Potocznie nazywamy to smarowaniem stawów.
Kwas HA w czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, a także w procesach zapalnych toczących się w stawie jest niszczony przez enzymy.
Podanie kwasu HA przywraca właściwą masę cząsteczkową HA w mazi stawowej, a także hamuje proces zapalny, zwiększa przenikanie substancji odżywczych oraz sprawia, że ruchy w stawie przebiegają płynnie – bez "tarcia."

Preparat zalecany jest dla sportowców oraz osób starszych.

Jako suplement chondroprotekcyjny może być stosowany profilaktycznie, minimalizując ryzyko wystąpienia mikrourazów. Jest również skutecznym uzupełnieniem kuracji po iniekcyjnym podaniu kwasu HA dostawowo. W tym wypadku niskocząsteczkowy dobrze wchłanialny kwas HA spowalnia rozpad połowiczny kwasu HA podanego dostawowo. ROTAXION HA wykazuje dużą skuteczność działania u osób starszych, u których  występuje zaburzenie  procesów anaoliczno – katabolicznych związanych z wiekiem. Wraz z wiekiem procesy regeneracji zostają spowolnione, czego skutkiem mogą być trudności z poruszaniem się i dyskomfort.

Kwas hialuronowy HA  który jest długim włóknistym, disacharydem składającym się z naprzemiennie ułożonych molekuł glukozaminy i kwasu glukuronowego,tradycyjnie uzyskiwany był z kolagenu typu II z grzebienia koguciego. Jego waga molekularna jest bardzo wysoka – dochodząca aż do sześciu milionów daltonów.
Ta forma HA jest skuteczna w przypadku bezpośrednich iniekcji, natomiast podczas stosowania doustnego stopień przyswajania jest nieznaczny ze względu na bardzo duży rozmiar cząsteczek.
ROTAXION HA zawiera kwas HA  low molecular weigh.
Uważa się, że kwas HA o mniejszej wadze molekuł jest łatwiej przyswajalny.

Zastosowana dodatkowo wysoka dawka kwasu askorobinowego wpływa bezpośrednio na tworzenie kwasu HA w chrząstce stawowej.

Bardzo dobra tolerancja

ROTAXION HA jest bardzo dobrze tolerowany, dlatego może być przyjmowany równocześnie z innymi preparatami. Każda kapsułka celulozowa zawiera mniej niż 1 kalorię energii i mniej niż 1gr weglowodanów

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem
[%contact_box%]